Новости

November 7, 2020

Зашто је коцкарска заблуда толики проблем?

Milica Petrović
WriterMilica PetrovićWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Увек можемо да погрешимо и није важно колико новца освојимо током игре коју смо играли, колико жетона имамо или колико мислимо да смо добри. Једна од највећих грешака је да се заглавите у нечему што се зове коцкарска заблуда, због чега се играчи често забрањују из онлајн казина. Прво хајде да сазнамо шта је ово и како да престанемо да наседемо на то.

Која је заблуда коцкара?

Многи људи, било да играју на а казино уживо или чак у свом свакодневном животу, углавном су се сусрели са коцкарском заблудом. Овај концепт је у основи заснован на веровању да је једноставан алеаторни догађај мање или више вероватно да ће се десити након догађаја или низа догађаја. У основи, ова заблуда је у потпуности заснована на премиси да ће се нешто догодити ако се није догодило неко време.

Порекло ове заблуде

Порекло ове заблуде заправо није познато, али су је први предложили Амос Тверски који је био математички психолог и Даниел Кахнеман, који је био психолог. Анализом когнитивног понашања, попут психологије коцкара, обојица су успели да припишу коцкарову заблуду погрешном веровању да је коцкање нешто поштено што би се некако исправило у случају изгубљеног или победничког низа.

Пример ове заблуде

Највећи пример коцкарове заблуде у акцији је испитивање у односу на бацање новчића. Шанса да бацање новчића падне на главу или реп је 1:1. Дакле, бацање новчића 20 пута и сваки пут када би слетели са подигнутим реповима, под коцкарском заблудом, могли бисте предвидети да ће следећи бацање вероватно пасти главом.

Без обзира на то колико пута је новчић окренуо репове, вероватноћа да ће следећи пут окренути главу или реп је и даље 50%. Претходна бацања немају стварно значење за будућа.

Ако се ова заблуда примени на рулет, моћи ћете да видите колико је лако бити увучен у ово. Јер у овој игри су шансе да лопта падне на црвено 50%. Дакле, ако је лопта слетела на црвено после 10 узастопних окретаја, под овом заблудом претпоставили бисте да ће при следећем окрету пасти на црно. Међутим, вероватноћа је и даље 50% за обе боје.

Инцидент у казину у Монте Карлу

Инцидент у казину у Монте Карлу један је од најпопуларнијих примера заблуде коцкара. Током игре рулета 1913. лоптица је пала на црно 26 пута заредом. Ово је дефинитивно било нешто невероватно, али се десило и играчи су у то време претпоставили коцкарову заблуду и кладили милионе против црних, са образложењем да ће низ бити готов и да ће црвени победити следећи пут. Али није. Црни је поново победио и сви су изгубили свој новац.

Коцкарска заблуда и стратегије клађења

Упркос томе што је сви мрзе, коцкарска заблуда се користи у неким стратегијама клађења за неке игре, углавном за негативне прогресивне системе. Мартингале систем је најпопуларнији, где ћете удвостручити своју опкладу када изгубите, тако да заправо можете да вратите оно што сте изгубили. Ова стратегија се углавном користи у рулету.

About the author
Milica Petrović
Milica Petrović
About

Милица Петровић је водећи стручњак Србије за локализацију садржаја онлајн казина. Страст према играма и језику је води кроз процес стварања превода који се дубоко допадају српској публици.

Send email
More posts by Milica Petrović
ThunderPick
Бонус $2,000

Најновије вести

Истраживање узбуђења: Вулкански рулет и Викингс Мултифире
2024-04-17

Истраживање узбуђења: Вулкански рулет и Викингс Мултифире

Новости